Sosyal Medya Danışmalığı

Günümüzün en popüler ve ihtiyaç duyulan mesleklerinden biri olan sosyal medya danışmalığı firmanızın sosyal mecralarda reklamının yapılmasını ve tanıtılmasını sağlayan kişilerden oluşur.

Sosyal Medya Danışmanları Ne İş yapar?
Sosyal medya danışmanları ve sorumluları çalıştıkları firma adına çeşitli sosyal hesaplar açarak buradan tanıtım ve reklam işlerini yaparlar. Aynı şekilde çok fazla takipçiye ulaşmak adına çeşitli aktiviteler de düzenleyebilirler. Bu iş alanında çalışan kişiler görsellik ve web sitesi tasarımı hakkında da bilgi sahibi olması gereken ve bu alanda gerekli eğitimi almış olan insanlardır. 
Reklam ve tanıtım stratejileri geliştirip satışların artması için araştırmalar yaparlar. Bunun için de iyi ve ilgi çekici bir görsellik sunan firma hesabının olması oldukça önemlidir. Danışmanlar bu hesaplar aracılığı ile yer yer satış da yapabilirler. Hatta bazı etkinlikler ve çekilişler düzenleyerek kitlelerin ilgisini çekmeleri de gerekir. Tüm bunların yanı sıra sosyal medya uzmanlığı ve danışmanlığı oldukça keyifli ve görece daha az zahmetli bir çalışma alanı sunar.

İletişim Bilgileri
Telefon:
 0534 545 8176
E-Mail: info@nettayazilim.com

Mesaj Yaz